Regulamin sklepu internetowego carpetverse:

Właścicielem i prowadzącym sklep internetowy, znajdujący się pod adresem www.carpetverse.com jest firma:

P.H.U. Dywanik, Filip Pilarczyk, os. Kolorowe 1b/1, 58-200 Dzierżoniów,

NIP: 8821930081, REGON: 020442892

telefon: +48 511 591 511, +48 691 833 664, email: poland@carpetverse.com

§1.Opis, ceny

 1. Każdy przedmiot w naszym sklepie jest indywidualnie opisywany.
 2. Opis przedmiotu jest zawsze zgodny z rzeczywistym wyglądem i cechami rzeczy. Integralną częścią opisu są zdjęcia produktu, które na różnych ekranach mogą minimalnie się różnić.
 3. Ceny przedmiotów podawane są indywidualnie, są cenami brutto, zawierają także koszta dostawy na terytorium Unii Europejskiej i Wielkiej Brytanii.
 4. Wymiary dywanów ręcznie tkanych mogą odbiegać o 5% od podanych w treści opisu przedmiotu.

§2.Zamówienie – umowa

 1. Zamówienia przyjmowane są przez sklep internetowy, znajdujący się pod adresem: www.carpetverse.com.
 2. Dokonując zamówienia klient oświadcza, iż zna niniejszy regulamin i akceptuje jego warunki w całości.
 3. Umowa zostaje zawarta z chwilą prawidłowego złożenia zamówienia.
 4. Każdy produkt w sklepie jest oznaczony szczegółowo.
 5. Wymiary mogą się różnić maksymalnie do 5% od podanego wymiaru na stronie przedmiotu. Kolor może być przekłamany ze względu na rozbieżności ustawień ekranów wyświetlających jak także urządzeń do obrazowania (aparatu fotograficznego).
 6. Do każdego zamówienia, które obejmuje minimum 1 dywan oferujemy darmową dostawę na terytorium Unii Europejskiej oraz Wielkiej Brytanii.

§3.Formy płatności

 1. Płatność należy uiścić w ciągu 7 dni roboczych od daty potwierdzenia dostępności towaru.
 2. Należność za towar należy przesłać dopiero po potwierdzeniu dostępności towaru.
 3. Dostępne formy płatności:
  • Przelew bankowy; tzw. Tradycyjny przelew bankowy: Klient, po otrzymaniu informacji o dostępności dywanu, dokonuje wpłaty na konto: P.H.U Dywanik, Filip Pilarczyk, os. Kolorowe 1B/1, 58-200 Dzierżoniów, Numer konta: 68 1050 1575 1000 0092 1510 3863 Bank ING, SWIFT: INGBPLPW, IBAN: PL68105015751000009215103863.
  • Za pobraniem – płatność przy odbiorze; tylko na terytorium RP.
  • Zapłata przy odbiorze osobistym w Dzierżoniowie (Polska) lub Hamburgu (Niemcy). Niezbędny jest wcześniejszy kontakt mejlowy lub telefoniczny.
  • Odbiór osobisty po przedpłacie w Dzierżoniowie lub Hamburgu. Niezbędny jest wcześniejszy kontakt mejlowy lub telefoniczny.
  • Płatność bezpiecznym przelewem on-line za pośrednictwem:
  • A. Sofort Bankng: Transakcja za pośrednictwem https://www.sofort.com - obsługiwane banki: Alior Bank, Bank BGŻ, Bank BPH, Bank Pocztowy, Bank BPS (BPS25, E25), Bank Zachodni WBK, BNP Paribas / Fortis Bank, Citibank Handlowy, Credit Agricole (d. Lukas Bank), Deutsche Bank, Eurobank, Getin Bank, ING Bank Śląski, Kredyt Bank, mBank, mBank (d. MultiBank), Millennium Bank, Nordea, Pekao (UniCredit), PKO BP (iPKO), PKO BP (Inteligo), PLUS Bank (d. INVEST-BANK), Raiffeisen Polbank, T-Mobile Usługi Bankowe (d. Alior Sync), Volkswagen Bank
  • B. PAYU - raty - szczegóły dostępne pod adresem https://www.payu.pl
  • C. TPAY - system elektronicznych płatności online, szczegóły oraz lista banków dostępne na stronie: https://tpay.com/

  Nie ponosimy odpowiedzialności za powyższe kanały płatności, które posiadają własne zabezpieczenia, programy ochrony kupujących itp.

§4.Koszt dostawy, czas realizacji, odbiór osobisty

 1. Koszt dostawy każdego dywanu na www.carpetverse.com jest darmowy i wynosi 0PLN/0EUR. Darmowa dostawa nie dotyczy podkładu antypoślizgowego.
 2. Zwrot na terenie Polski jest darmowy.
 3. Każdy przedmiot kupiony w naszym sklepie można odebrać osobiście w Dzierżoniowie lub Hamburgu. Przed odbiorem należy skontaktować się z nami telefonicznie lub e-mailowo. Możliwa jest również wysyłka każdego produktu na odpowiedzialność kupującego, sklep nie ponosi odpowiedzialności za działanie firm kurierskich. Do roszczeń z tym związanych służą odpowiednie procedury firm kurierskich. Każda paczka zostanie ubezpieczona do wartości towaru.
 4. Wysyłka kurierska z magazynu w Polsce odbywa się pośrednictwem firmy kurierskiej FEDEX, DPD, UPS oraz DHL; wysyłka kurierska z magazynu w Niemczech odbywa się za pośrednictwem firmy kurierskiej GLS, DPD i UPS w zależności od wagi, gabarytu paczki.
 5. W przypadku nieodebrania paczki mimo wykorzystania wszelkich prób doręczenia przewidzianych standardowo dla danej firmy kurierskiej będzie pobierana opłata administracyjna tytułem powrotu paczki do adresata. Opłata ta wynosi równowartość 30 euro dla krajów Unii Europejskiej i Wielkiej Brytanii oraz 30 zł dla Polski.
 6. Czas realizacji dostawy, w zależności od tego na którym magazynie dywan się znajduje wynosi od 2 do 22 dni w zależności od wybranej formy dostawy. W skrajnych przypadkach zastrzegamy sobie jednak wydłużenie tego terminu. Zastrzegamy sobie także możliwość wydłużenia terminu wysyłki ze względu na urlop lub sytuacje niezależne od nas (np. remanent) – o opóźnieniu klient otrzyma stosowne powiadomienie w możliwie najszybszym czasie od momentu zakupu,
 7. Sprawdź przesyłkę przy kurierze - nie odpowiadamy za szkody powstałe w wyniku transportu przez firmę kurierską, w razie zaistnienia takiej sytuacji należy sporządzić protokół szkody.
 8. Czas realizacji zamówienia uzależniony jest od wybranej metody płatności:
 • Płatność online: Wysyłka natychmiastowa (w ciągu 1-3 dni roboczych) z magazynu w Polsce lub Niemczech.
 • Tradycyjny przelew: Wysyłka w ciągu 1-3 dni roboczych od daty zaksięgowaniu wpłaty. Wysyłka z magazynu w Polsce lub Niemczech.
 • Pobranie: Tylko dla Polski, może wydłużyć termin realizacji niektórych zamówień do 21 dni roboczych, ze względu na potrzebę przewiezienia niektórych produktów z magazynu w Niemczech na magazyn w Polsce. Prosimy o kontakt w celu ustalenia dokładnego terminu wysyłki.
 • Odbiór osobisty: Natychmiast, po wcześniejszym kontakcie mejlowym lub telefonicznym w celu potwierdzenia na którym magazynie dywan się znajduje.

§5.Zwroty i rezygnacja

 1. Każdą rzecz zakupioną na naszych aukcjach można zwrócić bez podania przyczyny. Można także zrezygnować z zamówienia na każdym jego etapie. Wystarczy złożyć odpowiednie oświadczenie woli mejlowo lub na adres siedziby firmy.
 2. Termin zwrotu towaru wynosi 30 dni.
 3. W przypadku zwrotu kupujący pokrywa koszty odesłania przedmiotu do siedziby firmy.
 4. Aby zwrócić przedmiot należy skontaktować się z nami przed skorzystaniem z tej możliwości. Zwrot należności następuje do 14 dni na wskazane przez kupującego w emailu konto.
 5. Nie podlegają także zwrotowi towary "na zamówienie" - pod klienta.
 6. Zwroty dotyczą zakupów konsumenckich w rozumieniu kodeksu cywilnego.
 7. Dokument potwierdzający sprzedaż winien być dołączony do zwracanego przedmiotu.
 8. Przedmiot zwracany winien być w nienaruszony stanie, w przeciwnym wypadku (np. w razie zniszczenia, zaplamienia towaru itp.) może nastąpić zmniejszenie jego wartości zgodnie z ustawą o prawach konsumenta z dnia 30 maja 2014  oraz na zasadach wypływających z Kodeksu Cywilnego.
 9. Zwroty rozpatrywane będą tylko na podstawie stosownego oświadczenia złożonego w dowolnej postaci przez kupującego - konsumenta dokonującego zakupu poza lokalem przedsiębiorstwa.
 10. Jeżeli kupujący skorzystał z systemu płatności on-line, w przypadku zwrotu towaru (lub rezygnacji) kupujący pokrywa koszty z tym związane (prowizja w zależności od systemu płatności dla różnych kanałów jest bezzwrotna - Klarna, Tpay, PayU od 0 do 2,5%, oraz do 4,99% plus VAT - najdroższa prowizja dla rat 0% PAYU). Jeśli jednak transakcja nie dojdzie do skutku z naszej winy oplata zwracana jest w całości.
 11. Zwrotu można dokonać  osobiście do siedziby naszej firmy lub za  pomocą firmy kurierskiej, w  przypadku wyboru drugiej formy prosimy o  dokładne zabezpieczenie paczki  przed wysyłką oraz ubezpieczenie paczki  na czas transportu do wartości  przedmiotu.

 §6.Gwarancja

 1. Czas trwania gwarancji opisany jest na stronie przedmiotu o ile przedmiot posiada gwarancję.
 2. Gwarancja zostanie rozpatrzona pozytywnie tylko wtedy, gdy przedmiot jest w stanie nienaruszonym.
 3. Gwarancja nie obejmuje wad powstałych w wyniku złego użytkowania oraz stosowania przedmiotu, w tym m.in. złego zabezpieczenia dywanów wełnianych przed molami lub wyciągania pojedynczych nitek z dywanu (niektóre z dywanów mogą zostać w ten sposób poprute, w celu usunięcia wystającej nitki z dywanu zawsze należy ją przyciąć - nie wyrywać).
 4. Podstawą gwarancji jest paragon z kasy fiskalnej.
 5. Gwarancja i rękojmia za wady fizyczne towarów nie obejmuje efektu pylenia się dywanów. Jest to proces naturalny i nieunikniony przy dywanach które oferujemy.
 6. Gwarancja nie obejmuje także wypadania pojedynczych włosów z dywanów wykonanych metodą ręczną - przy tej metodzie może wypadać nadmiar (do 5%) pojedynczych włosów. Luźne włosy należy przycinać, nigdy nie ciągnąć - może to doprowadzić do uszkodzenia dywanu.
 7. Gwarancja nie obejmuje naturalnej skóry bydlęcej. Cechą wyrobu wykonanego ze skóry naturalnej z włosem na zewnątrz, jest wycieranie się okrywy włosowej, co nie stanowi wady.
 8. Nie odpowiadamy za szkody wyrządzone przez kuriera w trakcie spedycji - jeśli uszkodzenie towaru spowodowane jest złym wykonaniem usługi kurierskiej konieczne jest sporządzenie protokołu szkody w trakcie podjazdu kuriera, po sporządzeniu go prosimy skorzystać z dalszej pomocy przez kontakt z naszą firmą.

§7.Ochrona danych osobowych

 1. Administratorem danych osobowych, podanych przez Klienta w związku z korzystaniem z określonych funkcjonalności Serwisu, jest firma P.H.U. Dywanik, Filip Pilarczyk, os. Kolorowe 1b/1, 58-200 Dzierżoniów, NIP: 8821930081 - dalej jako "administrator".
 2. Administrator wskazuje adres e-mail pod którym można się kontaktować we wszystkich sprawach związanych z ochroną danych osobowych: biuro@galeriadywanow.pl
 3. Dane osobowe podane przez Klienta podczas rejestracji, późniejszej edycji konta w serwisie www.carpetverse.com oraz w momencie przystąpienia do korzystania z usług świadczonych drogą elektroniczną (np. wypełnienia formularza celem stworzenia swojego profilu w ramach Serwisu, dokonywania zakupów w Sklepie Internetowym, zamieszczania komentarzy itp), będą przetwarzane przez administratora, przede wszystkim, w celu wykonania zawartej umowy na świadczenie usług drogą elektroniczną na warunkach opisanych w regulaminie (nawiązania, ukształtowania treści, zmiany lub rozwiązania stosunku prawnego w ramach usług świadczonych w ramach Serwisu oraz rozpatrzenia ewentualnych reklamacji). Podstawę prawną takiego przetwarzania stanowi art. 6 ust. 1 lit b) rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (dalej jako „ogólne rozporządzenie o ochronie danych”). Ponadto, dane te będą przetwarzane przez administratora w celu marketingu usług własnych (w przypadkach, gdy przepisy prawa dopuszczają przetwarzanie danych w tym celu bez zgody osoby, której dane dotyczą), w oparciu o podstawę prawną określoną w art. 6 ust. 1 lit. f) ogólnego rozporządzenia o ochronie danych. W przypadku zamówienia przez Klienta Newslettera serwisu www.carpetverse.com, Twoje dane będą przetwarzane również w celu świadczenia usługi Newsletter na zasadach określonych w dziale "polityka prywatności" naszego serwisu. W szczególności celem zbierania danych osobowych przez administratora są:
   1. Czynności prawne związanie z umową - nawiązanie, ukształtowanie treści, zmiana, wykonanie lub rozwiązanie stosunku umownego między Sprzedawcą i Klientem
   2. Udokumentowanie stosunków umownych w celach dowodowych przez okres przedawnienia roszczeń z nimi związanych.
   3. W celu realizacji przez administratora praw i obowiązków wynikających z obowiązujących przepisów prawa, w tym w szczególności obowiązków podatkowych.
   4. Marketingu produktów.
   5. Realizacji usługi lub zakupu towaru.
   6. Wysyłki newslettera.
   7. Utworzenia konta na platformie.
 4. W przypadku korzystania przez Klienta z możliwości rejestrowania się w Serwisie z poziomu serwisu społecznościowego Facebook lub przez konto Google, administrator otrzymuje z tych serwisów adres e-mail oraz imię i nazwisko Klienta, jeśli zostały one udostępnione.
 5. Dane osobowe przekazane / udostępnione przez Klienta mogą być ponadto wykorzystywane przez administratora w innych celach, w przypadku gdy wyrazisz osobną, opcjonalną, zgodę na takie przetwarzanie.
 6. Dane osobowe Klienta będą przechowywane przez czas trwania umowy o świadczenie usług drogą elektroniczną zawartej w ramach Serwisu oraz po jej zakończeniu, w celu realizacji przez administratora praw i obowiązków wynikających z obowiązujących przepisów prawa, w tym w szczególności obowiązków podatkowych.
 7. Klientowi przysługuje prawo do dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania (w przypadku, gdy podstawą przetwarzania jest usprawiedliwiony interes administratora), prawo do przenoszenia danych osobowych oraz prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego w zakresie ochrony danych osobowych.
 8. Podanie danych osobowych podczas rejestracji lub korzystania z usług w Serwisie jest dobrowolne, ale niezbędne w celu zarejestrowania się w Serwisie lub skorzystania z usług, które wymagają podania danych osobowych w Serwisie.
 9. Wszelkie zgody wyrażone ewentualnie przez Klienta, dotyczące przetwarzania danych osobowych lub przesyłania informacji handlowych mogą być w każdej chwili odwołane. Wszelka korespondencja w ww. zakresie powinna być kierowana do Administratora na adres: biuro@galeriadywanow.pl
 10. Szersze informacje na temat polityki prywatności i plików cookies znajdują się w dziale polityka prywatności i cookies. Akceptacja regulaminu stanowi także akceptację postanowień w niej zawartych.

§8.Postanowienia końcowe

 1. Do każdego przedmiotu zakupionego w sklepie zostanie dołączony paragon lub faktura VAT. Do każdego zamówienia obejmującego przynajmniej jeden dywan dodajemy gratis podkład antypoślizgowy o wymiarach 65x125cm. Do każdego ręcznie tkanego dywanu dodajemy także certyfikat autentyczności.
 2. Sklep internetowy WWW.CARPETVERSE.COM nie ponosi odpowiedzialności za realizację zamówienia przekraczającą przewidywalny czas dwóch tygodni.
 3. Sklep internetowy WWW.CARPETVERSE.COM zastrzega sobie prawo do zmiany cen produktów znajdujących się w sklepie, wprowadzania nowych towarów do sprzedaży. zatwierdzania i odwoływania cen promocyjnych, oraz prawo do odstąpienia od umowy bez podania przyczyny ze względu na częste zmiany magazynowe w kilku kanałach naszej sprzedaży oraz systemy informatyczne.
 4. Promocje w okazjach dnia nie łączą się z innymi promocjami. Bony lub kupony rabatowe nie łączą się ze sobą. Do jednego produktu obowiązuje tylko jedna promocja ub rabat.
 5. Klientowi przysługuje prawo do wystawienia opinii po zakupie towaru na serwisach trustpilot, google reviews oraz trustspot, jeśli to miałaby być opinia negatywna prosimy jednak o wcześniejszy kontakt celem rozwiązania problemu. W związku z przysługującym prawem do wystawienia opinii zastrzegamy sobie możliwość do wystąpienia z prośbą o wystawienie opinii na wyżej wymienionych portalach.
 6. Klient korzystający z formularza kontaktowego email, modułu blog oraz przez komunikator smartsupp wyraża zgodę na przetwarzanie danych osobowych celem udzielenia odpowiedzi na zadanie pytanie.
 7. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację niniejszego regulaminu.